December 30, 2020

Zajęcia w Krakowie

Ze względu na urlop macierzyński zajęcia grupowe są zawieszone. Zapraszam do sprawdzania strony co jakiś czas.

—————————————————————————————–

Z radością zapraszam na grupowe zajęcia TRE®, które odbywać się będą w środy o godzinie 19.00  w Ośrodku „Do Źródła” na ul. Św. Kingi 5/1 w Krakowie. Zajęcia grupowe odbywają się w dwóch formach: grupa otwarta oraz zamknięta. Grupa otwarta to zajęcia, na które można przyjść z dowolnym doświadczeniem TRE®, zaleca się, aby wcześniej poznać metodę na zajęciach indywidualnych, choć nie jest to konieczne. Grupa zamknięta to cykl spotkań wśród tych samych osób- nikt nie dołącza do grupy w trakcie jej trwania. Grupa zamknięta daje podstawowe zasoby do praktykowania TRE® w domu.

Harmonogram zajęć na najbliższe miesiące:

  • GRUPA ZAMKNIĘTA -8,15,22,29 styczeń 2020
  • 5, 12,26  lutego- grupa otwarta
  • GRUPA ZAMKNIĘTA- 11,18,25 marca i 1 kwietnia 2020

Koszt uczestnictwa:

  • grupa otwarta: 40 zł. Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata na konto 83 1140 2004 0000 3302 7655 9690, w tytule proszę wpisać datę zajęć. Ze względów organizacyjnych, w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w grupie otwartej  po godzinie 18.00 w przeddzień zajęć, opłata nie zostanie zwrócona.
  • grupa zamknięta (4 spotkania) : 150 zł. Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata na konto 83 1140 2004 0000 3302 7655 9690, w tytule proszę wpisać datę rozpoczęcia zajęć. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w grupie zamkniętej później niż 3 dni przez jej rozpoczęciem zwrócone zostanie 50% kwoty, w dzień rozpoczęcia zajęć i później kwota nie zostanie zwrócona. W przypadku nieobecności uczestnika podczas pojedynczych zajęć z cyklu istnieje możliwość odrobienia ich na kolejnych otwartych zajęciach, jeśli będą wolne miejsca.W przypadku niedyspozycji prowadzącej na pojedynczych zajęciach zwrócony zostanie uczestnikom koszt zajęć (38 zł)  lub za uzgodnieniem z uczestnikami będzie możliwe przesunięcie terminu zajęć.

Zamknięta grupa jest przeznaczony dla:
– wszystkich, którzy chcą poznać sposób na redukcję poziomu napięć w swoim ciele (i psychice)
– wszystkich, którzy chcą poznać sposób na radzenie sobie ze skutkami stresu, zarówno tego dnia codziennego, jak i tego, który wydarzył się w nawet odległej przeszłości
– wszystkich, którzy chcą nabrać lepszego kontaktu z własnym ciałem (czyli np. z jego potrzebami)
– wszystkich, którzy mieli już do czynienia z metodą i chcieliby pogłębić swoje doświadczenie

Osoby, które nie znają metody w trakcie 4 spotkań mogą zaznajomić się ze swoimi reakcjami na zapraszanie ciała do wibracji oraz poznać podstawowe interwencje, uruchamiające/ zmieniające wibracje w ciele. Na ogół, kilka sesji daje zasoby to tego, by wykorzystywać metodę na co dzień, wedle zapotrzebowania.

Z kolei dla osób, które już znają TRE® 4 spotkania zamkniętej grupy to dalsze eksplorowanie swojego procesu TRE®, odkrywanie swoich wzorców napięciowych i mechanizmów obronnych.

W związku z tym, że do grupy nikt nie będzie dołączał, zajęcia nie będą się zaczynały za każdym razem wstępem i wprowadzeniem, ani powtarzaniem tego, o czym już była mowa. Czas, który dzięki temu zyskamy, będziemy przeznaczali na budowanie poczucie bezpieczeństwa w grupie (a także w sobie), oraz pogłębianie doświadczenia dzięki większej spójności grupy.

Praca w zamkniętej grupie przez cztery tygodnie daje też szansę rozwijania się dzięki obecności i wkładzie energii, wiedzy, a przede wszystkim doświadczenia innych osób.

Zajęcia trwają 70-80 minut, ich dokładny czas jest zależny od ilości uczestników i gotowości do dzielenia się swoim doświadczeniem, czy zadawania pytań.

Zapisy na warsztat drogą mailową lub telefoniczną u prowadzącej
Anny Borowiec-Majkowskiej, TRE® Providera, psychologa, seksuologa, psychoterapeuty
517 169 263
a.m.a.borowiec@gmail.com

Zaleca się, aby przed uczestnictwem w zajęciach grupowych poznać metodę TRE na sesji indywidualnej.

Co należy zabrać? Wygodny, strój, skarpetki, wodę do picia. Można zabrać własną matę do ćwiczeń, koc, poduszkę.

Jak wyglądają zajęcia?
Zajęcia rozpoczynają się sekwencją prostych ćwiczeń mających na celu pobudzenie napięcia mięśniowo-powięziowego, ugruntowanie się i przekierowanie swojej uważności na ciało. W dalszej części każdy uczestnik, w swoim tempie zapoznaje się z mechanizmem drżeń i uczy się je regulować. Celem TRE jest lepsze poznanie własnego ciała, uczenie się samoregulacji i nie zawsze od razu dzieje się to przez drżenia. Każda sesja kończy się czasem na relaks i integrację doświadczenia, zarówno indywidualnie, jak i w grupie.

Przeciwwskazania bezwzględne do TRE: ciąża, stan pooperacyjny, złamania, nadwyrężenia stawów, psychoza
Przeciwwskazania względne do TRE: wymagające konsultacji:zaburzenia pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje), zaburzenia ciśnienia krwi, hipo/hiperglikemia, epilepsja, choroby psychiatryczne leczone farmakologicznie (m.in. głęboka depresja, schizofrenia), uzależnienia

Anna Borowiec-Majkowska, certyfikowany  zaawansowany TRE® Provider

517 169 263

a.m.a.borowiec@gmail.com